email: redakcja@radiokrakow.pl | telefon: 12 200 33 33
01/17/2013

Policja ostrzega: Oszuści zmodyfikowali metodę "na wnuczka"

Oszuści są coraz bardziej bezczelni - wnuczek już nie prosi o pomoc, ale jest... porwany. Małopolska policja ostrzega przed złodziejami, którzy zmodyfikowali popularną metodę wyłudzania pieniędzy "na wnuczka".
Posłuchaj Dariusza Nowaka z małopolskiej policji


Od lat oszuści okradają starsze osoby podszywając się pod ich krewnych. Zwykle tłumaczyli potrzebę przekazania pieniędzy jakąś sytuacją losową lub zakupową okazją. Teraz mówią, że są porywaczami.

Jak tłumaczy Dariusz Nowak z małopolskiej policji, oszuści dzwonią do starszych osób i informują, że ich wnuk lub krewny został porwany. Domagają się w zamian okupu, który każą zostawić we wskazanym miejscu.

- W ostatnim czasie odnotowaliśmy dwa takie przypadki, w dwóch różnych częściach Krakowa. Widać, że to nowy pomysł na naciąganie - dodaje Nowak.

Policja ostrzega, że telefonów z informacją o porwaniu bliskiej osoby może być więcej. Policjanci apelują więc, by zgłaszać każdy przypadek próby wyłudzenia pieniędzy. Bez tego bardzo trudno będzie złapać przestępców. Za oszustwo grozi do 8 lat wiezienia.

Przeczytaj także: Kolejne próby oszustw "na wnuczka"

Komentarze + dodaj komentarz

wróć do góry