email: redakcja@radiokrakow.pl | telefon: 12 200 33 33
01/14/2013

Nowy Sącz: Instruktorzy nauki jazdy oskarżeni o korupcję

Troje instruktorów nauki jazdy stanie przed sądem w Nowym Sączu. Akt oskarżenia przeciwko trójce bohaterów głośnej afery łapówkowej w sądeckim MORD właśnie wpłynął do tamtejszego Sądu Okręgowego.


34-letnia instruktorka z Wadowic i dwóch instruktorów, jednocześnie właścicieli szkół nauki jazdy z Wadowic i Nowego Sącza, oskarżeni są o branie łapówek w zamian za ułatwienie zdobycia prawa jazdy. Instruktorka nauki jazdy z jednego z ośrodków szkolenia kierowców w Wadowicach została zatrzymana w styczniu ubiegłego roku. W sądzie będzie odpowiadać z wolnej stopy.

Jak wynika z aktu oskarżenia kobieta miała powoływać się na swoje wpływy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Katowicach i Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Łapówki miała wręczać w od listopada 2006 do lipca 2009 roku w większości nieustalonym osobom, które miały decydować o pozytywnym zdaniu egzaminu na prawo jazdy przez kursanta we wspomnianych instytucjach. Były to kwoty od 500 do 1000 złotych. Kobieta pośredniczyła w procederze korupcyjnym jeszcze w 2011 r.

W stan oskarżenia został postawiony też kolejny 39-letni instruktor i zarazem właściciel prywatnego ośrodka szkolenia kierowców w Wadowicach. On, podobnie, jak kobieta został zatrzymany w styczniu ubiegłego roku. Będzie odpowiadał też przed sądem z wolnej stopy. Usłyszał on zarzut powoływania się na wpływy w MORD w Nowym Sączu i WORD w Katowicach i pośrednictwa w załatwieniu pozytywnych wyników na prawo jazdy czterem osobom.


Wśród oskarzonych jest też 28-letni sądeczanin – instruktor nauki jazdy, prowadzący prywatny ośrodek szkolenia kierowców. On także odpowiada z wolnej stopy. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów. Złożyli do sądu wnioski o dobrowolne poddanie się karze.

(Sławomir Wrona/jg)

Komentarze + dodaj komentarz

wróć do góry